Kullanıcı bilgilerinizi giriniz:
TC. Kimlik Numarası:


Ödemeniz gereken cari hizmet maliyeti öğrenci katkı payı tutarını öğrenmek için tıklayınız.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YENİ KAYIT SİSTEMİ HAKKINDA GENEL BİLGİ
 1. Anadolu Üniversitesinin resmi kayit sayfasındaki (http://yenikayit.anadolu.edu.tr) yeni kayıt hizmetleri linkine tıkladığınız zaman açılacak olan yeni sayfada TC numaranızı yazdıktan sonra yeni kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz.
 2. Katkı payı ödemeniz sistem tarafından kontrol edildikten sonra yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfada kayıtlı olduğunuz bölümde olması halinde isteğe bağlı hazırlık okumayı isteyip istemediğiniz sorulacaktır.
 3. Sonraki sayfada kayıtlı olduğunuz bölümde açılan veya bölümünüz tarafından belirlenmiş başka bir bölümde açılan seçmeli derslerin bir listesini göreceksiniz. Bu dersler seçebileceğiniz dersler başlığı altında görüntülenecektir.
 4. Bir dersi seçmek için seçebileceğiniz dersler başlığı altında görüntülenen derslerin herhangi bir tanesinin adının üstüne tıklamanız yeterli olacaktır. Seçmek istediğiniz dersin isminin üzerine tıkladığınızda seçtiğiniz ders seçebileceğiniz dersler başlığı altından seçtiğiniz dersler başlığı altında görünecektir. Aynı şekilde eğer seçtiğiniz dersten vazgeçmek istiyorsanız, vazgeçmek istediğiniz dersin isminin üzerine tıkladığınızda seçtiğiniz ders tekrar seçebileceğiniz dersler başlığı altında görüntülenecektir ve bu ders seçtiğiniz dersler başlığı altından silinecektir.
 5. Eğer seçtiğiniz ders önceden seçtiğiniz bir ders ile çakışıyorsa veya maksimum alacağınız kredi miktarınızı doldurduysanız veya seçtiğiniz dersin kontenajnı dolmuş ise dersi seçemeyeceksiniz ve seçtiğiniz dersler başlığı altında bir uyarı mesajı göreceksiniz.
 6. Seçtiğiniz dersler sonucunda oluşan ders programını görmek için ekranın sol tarafında bulunan ders programı linkine tıklamanız yeterli olacaktır.
 7. Ders seçme işlemini bitirdikten sonra ders seçme sayfasının altındaki Derslerimi Seçmeyi Tamamladım linkine tıklayarak Bilgi Formu Sayfasına gidebilirsiniz.
 8. Bilgi formunda gerekli olan yerleri doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan güncelle butonuna basınız. Yeni açılan sayfada yazdığınız bilgilerin yazıcıdan çıkartılabilir halini göreceksiniz. Bu sayfadaki bilgileri kontrol ettikten sonra eğer herhangi bir hata yoksa sayfanın en altında bulunan yazdır linkine tıklayarak yazıcıdan çıktı alıp imzalayarak öğrenci işlerine teslim edebilirsiniz. Eğer bu sayfada hatalı bir bilgi görürseniz ekranın sol tarafındaki bilgi formu linkine tekrar tıklayarak hatalı gördüğünüz bilgiyi değiştirip güncelle butonuna bastıktan sonra yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.
 9. Kayıt esnasında yapmanız gereken işlemler şunlardır:
  • Bölümünüzde varsa isteğe bağlı hazırlık okuyup isteyip istemediğinizi belirmek,
  • Varsa seçmeniz gereken seçmeli dersleri seçmek,
  • Bilgi formunu doldurup çıktısını almak,
  Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan çıkış linkine tıklayarak sistemden çıkabilirsiniz.
 10. Bu işlemleri öğrenci işleri büronuz kaydınızı onaylamadığı sürece tekrarlayabilirsiniz, öğrenci işleri kaydınızı onayladıktan sonra seçtiğiniz dersleri veya bilgi formunda girdiğiniz bilgileri internet üzerinden değiştiremezsiniz.
 11. Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra bilgi formunun çıktısını öğrenci işlerine bırakmayı ve öğrenci işlerinden internet hesabı şifrenizi almayı unutmayınız.
©Copyright Anadolu Üniversitesi - Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (1.0)